Nowe funkcje w Google Maps

Strony internetowe Katowice –  strona www w Google Moja Firma

Jak już pewnie część z Was wie (wieści szybko się rozchodzą, a ta jest z przed dwóch tygodni 🙂 Google udostępnił możliwość zbudowania prostej strony internetowej dla firm, które mają swoja wizytówkę na Mapach (czyli w usłudze Google Moja Firma).
Strony internetowe Katowice
Strony internetowe Katowice

Jest to dobre rozwiązanie dla kogoś kto własnej strony nie posiada, a chce szybko i bezpłatnie taką wizytówkową stronkę sobie uruchomić. Strona dobrze wygląda na komórkach, a jej wykonanie za pomocą kreatora zajmuje kilka minut. Strona powstaje w domenie business.site Mnie udało się znaleźć kogoś, kto swoją taką stronę już opublikował – jest pod adresem http://kup-projekt.business.site 🙂 Istnieje też możliwość podpięcia jej pod swoją własną, unikalną domenę. Warto przetestować oferowane rozwiązanie. Jak taka strona się pozycjonuje, oraz jaki ruch generuje musimy sami spróbować. Dwa tygodnie to zdecydowanie za mało, abyśmy mogli coś powiedzieć na ten temat.

Szkolenia Strefa Dobry StartDodatkowa nowość to uruchomiona w tym tygodniu to możliwość dodawania wpisów, które będą widoczne przez kilka dni na wizytówce firmy w wynikach wyszukiwania.
Stworzenie wpisu jest bardzo proste. Wystarczy, że zalogujecie się do wizytówki firmy i pojawi się okienko, w którym możecie dodać wpis. Do wpisu można załączyć zdjęcie jak również wezwanie do działania z przekierowaniem na odpowiednia stronę internetową.